Informace před startem NHR

26.04.2019

Milí závodníci!

Sobota se blíží tempem tak rychlým, jako se i vy jistě budete dostávat do cíle.

Posíláme proto několik důležitých předstartovních informací, čtěte pozorně a pokud by byla nějaká nejasnost, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu, telefonu nebo Facebooku.

Parkování:

Pro hlavní a doprovodný program v místě startu parkujte nejlépe na vyhrazených parkovištích u atletického stadionu Trutnov, zimního stadionu či plaveckého bazénu. Další parkovací plochy jsou v místě předávek mezi úseky, tedy parkoviště u Společenského centra UFFO, Areál Mladé Buky a parkoviště u dolní stanice lanové dráhy na Černou horu u hotelu Omnia - zde je před výjezdem z parkoviště třeba lístek "pípnout" na recepci v hotelu (nemusíte pak platit parkovné).

Prezence:

Připravena od 8.00 v závodní kanceláři na atletickém stadionu v Trutnově. Zde si vyzvednete startovní balíčky, prohlédnete si trasu, podpisem stvrdíte své znalosti o provozu na pozemních komunikacích a účast na vlastní nebezpečí. Na atletickém stadionu bude v 11:00 start.

Zároveň v místě startu budou probíhat závody dětí MiniRun od 10:00 a budou zde stánky s občerstvením a doprovodnými aktivitami (laser střelnice, fotokoutek, spirometrie, motokáry, atletické soutěže). Dětský závod je zdarma nicméně dobrovolně můžete přispět na Spolek Martina Zacha, vybranou částku dorovnáme stejným dílem za pořadatele a předáme Martinovi.

Předpověď počasí:

Počasí se umoudřilo a vypadá to na příjemných 10-14°C.

Převoz věcí:

Pro zájemce zajišťujeme přepravu věcí z prostoru startu (startu jednotlivých etap) do cíle (cíle jednotlivých etap). Mezi etapami se bude pohybovat označené auto Toyota Proace, která bezpečně uchová vaše zavazadla.

Doprava:

V rámci štafety nezajišťujeme společnou dopravu (Bude-li mít někdo zásadní problém, ozvěte se nám a nějak to vymyslíme). Buďte na předávkách s dostatečným předstihem, sami víte nejlépe, kolik času váš parťák stráví času na trati.

Z cíle v Janských Lázních lze využit dopravu do Trutnova (ca. 16:00/17:00/18:00)

Občerstvení:

Je zajištěno na startu, předávkových místech a samozřejmě v cíli. Na trati se budete moci posilnit od Enervitu iontovým nápojem a tabletou (maratonci pak navíc ještě tyčinkou a gelem) a dále bude k dispozici Coca-cola, voda, sušenky, banány. V cíli pak budou koláče a ovoce.

Časomíra:

Trať bude měřena pomocí čipů na orientační běh. Nezapomeňte si na každém průběhu předávkového místa (i jednotlivci) pípnout, ať víte mezičasy. Pokud si v zápalu boje nepípnete, přijdete o možnost vyčíst mezičas, ale celkový čas to nijak neohrozí. V cíli si také pípnete. Na všech předávkách budou organizátoři a ti vás upozorní.

Značení tratě:

Před čelem závodu pojede předjezdec na horském kole, trať bude vyznačena směrovkami, páskou v designu NaHoruRun, sprejem, šipkami, organizátory/dobrovolníky. U každého předávacího místa bude stan s kontrolou. V případě že závod vzdáte neprodleně informujte někoho s dobrovolníků.

Předávky:

Probíhají v předávkovém území v Trutnově u Uffa, u nástupu na vlek v Areálu Mladé Buky a na parkovišti u hotelu Omnia pod dolní stanicí kabinové lanovky na Černou horu. V místě bude stánek s logy partnerů závodu, občerstvení a organizátoři. Dobíhající člen štafety pípne kontrolu a předá čip následujícímu běžci.

Jednotlivci předávkovým územím probíhají taktéž, mohou si pípnout kontrolu a znát tak své mezičasy.

Na všech předávkových místech jsou toalety a bezproblémové parkování.

Cíl:

V areálu cíle bude k dispozici zázemí pro závodníky v podobě šatny, sprch a toalet. Nezapomeňte si vzít vlastní ručník (případné zapůjčení je zpoplatněné). Zároveň je to místo, kde bude vyhlašování výsledků předběžně v 15 hodin. Rychlejší štafety pak můžou zafandit štafetám při průběhu do posledního úseku.

Těšíme se na vás,

V sobotu ahoj!